Тейпування в спорті: що це і для чого потрібно

Спортивний тейп – це клейка стрічка з тканини. Зовні тейп схожий на лейкопластир, тільки він більше за розміром. Тейп повинен плавно розмотуватися, швидко приклеюватися до тіла і не відклеюватися самостійно, бути досить щільним, а також легко відриватися. Зараз є тейпи різних кольорів, форм і розмірів.

Поява кінезіотейпінга

Кінезіотейпінг було винайдено в 70-х роках минулого століття японським доктором Кензо Касі. Він створив їх, щоб закріпити результат від мануального впливу на довший термін. З того часу кінезіотейпінг активно розвивався, і почали з’являтися нові техніки. За допомогою тейпування стало можливим тонізувати або розслабляти м’язи, усувати біль, зміцнювати суглоби, прибирати набряки. Саме за рахунок цих властивостей кінезіотейпінг став затребуваним у спорті.

Тейпування в спорті: для чого використовується

У кожному виді спорту є певний дисбаланс між групами м’язів: одні м’язи працюють інтенсивніше і тому частіше напружені, а інші трохи втрачають тонус. Так, наприклад, під час бігу навантаження йде в основному на ноги. За рахунок тейпів можна розслабити напружені м’язи і повернути тонус тим м’язам, що мало задіяні.

Також тейпування здатне позитивно впливати на швидкість і якість скорочень у м’язах. Це стало корисним для тих видів спорту, де потрібно докласти максимум зусиль в певний момент: при підйомі штанги або штовханні ядра. Також це допомогло поліпшити результати у видах спорту, де потрібні постійні багаторазові скорочення м’язів: велогонки, біг, плавання.